Esenevler Mah. 445.Sk No:6 D:22 Safa Apt Atakum/SAMSUN

cemakincioglu@gmail.com

+90 555 508 50 55

baslik

Uzman Psikolojik Danışman Cem Batuhan Akıncıoğlu

Uzman Psikolojik Danışman Cem Batuhan Akıncıoğlu, lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Evlilik ve Aile Danışmanlığı alanında ”Evli bireylerde psikolojik iyi oluşun yordanmasında bilişsel farkındalık ve eş desteğinin rolü” adlı bilimsel çalışmasıyla eğitimini 4/3.65 not ortalaması ile tamamlamıştır Üniversite eğitiminden sonra, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Terapötik Kartlar, Wisc-R, Bellek ve Hafıza testleri, MMPI, Hipnoz uygulamaları ve EMDR terapi eğitimlerini tamamlayarak üniversite onaylı ”uygulayıcı” sertifikalarını edinmiştir.

Uzman Psikolojik Danışman Cem Batuhan Akıncıoğlu: Psikoloji Dünyasına Değerli Katkılar

Cem Batuhan Akıncıoğlu, Uzmanlık alanları arasında bireysel danışmanlık, aile danışmanlığı ve çocuk psikolojisi yer alır. Akıncıoğlu, geniş bir eğitim ve deneyim yelpazesi ile psikoloji alanındaki çalışmalarına katkı sağlamış ve birçok insanın hayatında olumlu değişiklikler yapmalarına yardımcı olmuştur. Ayrıca Cem Batuhan AKINCIOĞLU nun Psikoloji alanındaki makalelerini BLOG alanında okuyabilirsiniz.

Eğitim ve Lisansüstü Çalışmalar

Cem Batuhan Akıncıoğlu, psikolojiye olan ilgisini İstanbul Kültür Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde lisans eğitimini tamamlayarak başladı. Eğitim hayatı boyunca Rehabilitasyon merkezlerinde İlkokul ve ortaokullarda gönüllü olarak staj yaptı. Kendi alanında mükemmeliyet peşinde olan Akıncıoğlu, Yüksek Lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Evlilik ve Aile Danışmanlığı alanında tamamladı. Akademik kariyerindeki en önemli dönemlerden biri, “Evli bireylerde psikolojik iyi oluşun yordanmasında bilişsel farkındalık ve eş desteğinin rolü” başlıklı bilimsel çalışmasıyla geldi. Bu çalışması, psikoloji alanında önemli bir katkı olarak kabul edilir.

Uygulama ve Sertifikalar

Cem Batuhan Akıncıoğlu, eğitimine olan bağlılığını sadece akademik çalışmalarıyla sınırlamadı. Aynı zamanda pratiğe odaklandı ve birçok farklı terapi ve danışmanlık yöntemini öğrenmekle kalmadı aynı zamanda üniversite onaylı uygulayıcı sertifikalarını edindi . Bu sertifikalar arasında Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Terapötik Kartlar, Wisc-R, Bellek ve Hafıza testleri, MMPI , EMDR terapi, Hipnoz uygulamaları eğitimleri bulunmaktadır. Bu geniş yelpaze, danışanlarına daha iyi hizmet vermesine ve farklı ihtiyaçlara uygun terapötik yaklaşımlar sunmasına olanak tanır.

Çalışma Alanları

Cem Batuhan Akıncıoğlu, uzmanlık alanlarına bağlı olarak bireysel danışmanlık, aile danışmanlığı ve çocuk psikolojisi gibi birçok farklı alanda çalışır. Kendisinin terapötik yaklaşımı, bireyin kendini anlamasına, duygusal sorunlarını çözmesine ve daha iyi bir psikolojik iyi oluşa ulaşmasına yardımcı olmayı hedefler.

Akademik Katkılar ve Yayınlar

Cem Batuhan Akıncıoğlu, psikoloji alanındaki çalışmalarını sadece uygulamada değil aynı zamanda akademik alanda da sürdürmektedir. Bu alandaki çalışmaları ve yayınları, psikoloji bilimine değerli katkılarda bulunmuştur. Ayrıca, yeni nesil psikologlara ve danışmanlara ücretsiz gönüllülük esaslı eğitim ve danışmanlık vererek alanın geleceğine de katkı sağlamaktadır. Samsun psikolog web sitesinde ücretsiz olarak psikoloji severlerin erişimine açık olan blog yazılarını yayınlamakta aynı zamanda sosyal medya platformları üzerinden Video içerikler hazırlayarak topluma faydalı içerikler üretmektedir. bu içeriklere site içerisindeki blog ve video galeri kısımlarından erişim sağlanabilmektedir

Psikolojik Danışmanlık Hizmeti İçin Hemen Randevu Alın!